KONCERT, WARSZTATY

NARODOWE CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI • ul. Piastowska 14A

25

17.00-20.00 

Sala Kameralna NCPP

WARSZTATY ,, INSTRUMENTY ŚWIATA’’ 

Serdecznie zapraszamy na familijne warsztaty pt. „Instrumenty świata”, podczas których wyruszymy w muzyczną podróż poprzez kontynenty, wspólnie pomuzykujemy, a nawet spróbujemy stworzyć własne instrumenty! Warsztaty poprowadzi multiinstrumentalista i kolekcjoner instrumentów z całego świata- Tomasz Drozdek. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.  Zapisy: biuro@ncpp.opole.pl

20.30 

Amfiteatr

Koncert  VITO BAMBINO

Różnorodność i multikulturowość – te słowa najlepiej określają Vito Bambino. Muzyka, który od lat mieszka w niemieckim Leverkusen, a urodził się w 1988 roku w Katowicach jako Mateusz Dopieralski. Mateusz Dopieralski ala Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie “Poczekalnia” piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło. Jedno z tych odbić zaprowadzi nas aż do czasów „Placu zabaw”, czyli drugiego materiału Bitaminy, czyli producenckiego tria, które wraz z Mateuszem tworzą Piotr Sibiński i Amar Ziembiński. Do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji. Na „Poczekalni” Vito Bambino zawarł piosenki, które odbijają ten okres jego życia. Czasy, gdy powstawał album „Kawalerka” Bitaminy. Kiedy młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się zmierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na urzędowe pisma. Dorosłość w końcu nadchodzi w pełnym wymiarze. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy więc musimy rezygnować? Vito Bambino i jego „Poczekalnia” są dowodem na to, że odpowiedź na to pytanie może być negatywna. Bo życie czasami niespodziewanie podsuwa nowe możliwości, które warto wykorzystać. Artysta został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych.

Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia w kasach NCPP oraz na  stronie www.ncpp.opole.pl od 18 czerwca 

——————-

NARODOWE CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole

Wydarzenia odbywające się w sposób stacjonarny będą przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad i wymogów sanitarnych wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów.