Warsztaty improwizacji gitarowej

06 • KLUBOKAWIARNIA OPO – warsztaty improwizacji gitarowej

6

Opole, ul. Krakowska 32

Fundacja BluesOpole zaprasza na:

WARSZTATY IMPROWIZACJI GITAROWEJ

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych grą na gitarze, zarówno profesjonalistów, jak i początkujących. Będą miały charakter otwarty, więc niemalże każda zainteresowana uczestnictwem osoba będzie mogła wziąć w nich udział.

Warsztaty to wydarzenie OTWARTE i BEZPŁATNE, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca w sali – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Chętnych prosimy o wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego.
Warsztaty poprowadzi: ŁUKASZ KOKOSZKO
Gitarzysta, kompozytor, akompaniator, nauczyciel akademicki gry na gitarze. Uważany za jednego z najzdolniejszych polskich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Członek zespołu SoundMeck i muzyk w formacji Pawła Wszołka (na albumach „Choice” i „Faith”). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.
Autorski, debiutancki album zaprezentował w 2018 r. („New Challenge”). Nominowany został do Fryderyka 2019 w kategorii «Debiut Roku – Jazz».
Kształcił się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2021 roku ukończył także studia doktoranckie, z sukcesem broniąc swojej pracy doktorskiej.
Jest laureatem wielu nagród, zdobytych podczas konkursów o randze międzynarodowej. Oto kilka z nich:
– Grand Prix konkursu podczas festiwalu „Tarnów Jazz Contest” w 2015 roku,
– Grand Prix podczas „VIII Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej” w Katowicach (2017 r.),
– III miejsce podczas konkursu w ramach 56. Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu (2017 r.),
– III miejsce i nagroda specjalna Alicji Śmietany w ramach „II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany” w Krakowie (2017 r.),
– III miejsce i nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie „Złoty Krokus” (2017 r.),
W 2018 roku, dzięki konkursowi ,,Jazzowy debiut fonograficzny’’, został wydany album zespołu Łukasz Kokoszko Quartet nakładem wytwórni SJRecords. Jest zapisem dziewięciu autorskich kompozycji Łukasza.
Wystąpił na najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce takich jak: ,,Warsaw Summer Jazz Days’’, ,,Summer Jazz Festival Kraków’’, ,,Głogowskie Spotkania Jazzowe’’ oraz 54. ,,Jazz Nad Odrą’’. Na łamach najważniejszych czasopism oraz portali internetowych związanych z muzyką jazzową znalazły się pozytywne recenzje jego albumu. W 2019 zaistniał także w ankiecie ,,JAZZ TOP’’ prestiżowego magazynu „Jazz Forum”, zwyciężając w kategorii „najlepszy gitarzysta jazzowy” oraz w kategorii „nowa nadzieja zespół”.
Wziął udział w nagraniu wielu płyt – albumów również jako sideman – m.in z zespołem kontrabasisty Pawła Wszołka, z zespołem ,,Soundmeck’’, a także grupy Sabina Meck Sextet.
Łukasz Kokoszko realizuje także działalność edukacyjną. Jako doktorant prowadził zajęcia z przedmiotu ,,Instrument główny – gitara” na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracuje w szkołach muzycznych oraz prowadzi indywidualne konsultacje i korepetycje.
______________________________________________________________
Formuła warsztatów przewiduje słuchanie (wypowiedzi i prezentacji muzycznych) oraz dyskutowanie. Po warsztatach zapraszamy na wspólne granie podczas Jam Session – wydarzenie nr 17:
O Jam Session dowiesz się więcej TU:
________________________________________________
Wydarzenia finansowane są ze środków Budżetu Miasta Opole i stanowią część projektu „Muzyczne Improwizacje”.

 

Organizator: Fundacja BluesOpole

Fundacja Blues Opole

Zapraszamy!