wystawa pojazdów zabytkowych

31 • PARKING URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

31

Opole, ul. Piastowska 14

18:00 – 21:30 – V OPOLSKA WYSTAWA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Prezentacja pojazdów, które ciężko dziś spotkać w ruchu ulicznym, a które jeszcze 15–20 lat temu były jego stałymi uczestnikami… albo i dużo wcześniej! Zeszłoroczna edycja ściągnęła do Opola ponad 100 zabytkowych samochodów i motocykli m.in. przedwojennego Opla P4 czy Rolls-Royce Wright z 1948. Nie zabrakło też silnej reprezentacji polskiej motoryzacji jak i niemieckich, włoskich czy japońskich marek.

W trakcie wystawy panel sędziowski wyłoni najciekawsze pojazdy spotkania w ramach: Concourse d’Elegance w kategoriach: Vintage (do 1959), Oldtimer (1960 – 1969), Classic (1970 – 1985), Youngtimer (1986 – 1995), Jednoślady, Waga Ciężka, Mister Publiczności oraz Mode et automobile – dla ekipy, która zaprezentuje nie tylko pojazd ale i pasujący strój z epoki. Zapraszamy do stylowego ubrania się w dniu spotkania!

22:00 – 22:30 – PARADA PO OPOLU

Po zakończeniu wystawy i rozdaniu nagród kolumna pojazdów zabytkowych wyruszy w paradę po stolicy polskiej piosenki w asyście policji. Szczegóły dotyczące przejazdu pojawią się wkrótce – zachęcamy fotografów do „ustrzelenia” przejazdu przez miasto.

A po paradzie? To jeszcze nie koniec – pracujemy nad niespodzianką!

Szczegóły dotyczące wydarzenia, wiadomości i komunikaty znajdziesz na stronie FB ORPZ pod adresem: fb.com/OpolskiRuchPojazdowZabytkowych.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie OPOLSKI RUCH POJAZDÓW ZABYTKOWYCH przy współpracy z Klasyczne.KK.

 

opolski ruch pojazdów zabytkowych

Zapraszamy!