Warsztaty, film

37 • GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ na Placu Teatralnym

37

Razem z Galeria Sztuki Współczesnej zapraszamy na celebrowanie Nocy Kultury na Placu Teatralnym! W znanym Opolanom miejscu, zapraszamy na warsztaty artystyczne z opolskimi artystami i animatorami kultury oraz kino pod chmurką.

PROGRAM:

godz. 19:00

Integracyjne warsztaty artystyczne dla całej rodziny Prowadzący: Natalia Nosova, Józef Chyży

godz 21:00

plenerowy pokaz filmu – Będzie lepiej w reż. Olivier Nakache, Éric Toledano, Francja 2023

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina – Noémie Merlant („Portret kobiety w ogniu”, „Paryż, 13. dzielnica”) i Mathieu Amalric („Oficer i szpieg”, „Grand Budapest Hotel”). „Będzie lepiej” portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

„Będzie lepiej” trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich.

zwiastun: https://youtu.be/_H_pO8Erq6g

www – https://www.facebook.com/kinomeduza / https://opolskielamy.pl/  http://kinomeduza.pl/

Organizatorzy: Galeria Sztuki Współczesnej; Stowarzyszenie Opolskie Lamy

Strona organizatora: Galeria Sztuki Współczesnej

Zapraszamy!