wystawa, warsztaty, spotkanie, film

27 • GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

27

Opole, plac Teatralny 12

„Efekty wybranych badań terenowych. Fotografie, video i rysunki z lat 1984–2022”
wystawa Zbigniewa Libery (sale Galerii)
Autor jest jednym z prekursorów i głównych reprezentantów polskiej sztuki krytycznej. Jest autorem obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii, działań multimedialnych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w najbardziej cenionych galeriach i muzeach w Polsce i na świecie.

• 18.00 – „Światło w głębinach”
warsztaty otwarte poprowadzą Józef Chyży i Ignacy Nowodworski (przed Galerią)
Warsztaty będą polegać na tworzeniu małych form przestrzennych z wykorzystaniem światła chemicznego inspirowanych światem podwodnych głębin. Efekty pracy będą mogły oświetlać drogę do kolejnych instytucji kultury w naszym mieście. Warsztaty adresowane do dzieci i dorosłych.

• 20.00
spotkanie autorskie ze Zbigniewem Liberą (sale Galerii)

• 21.00 – „C’mon C’mon”
projekcja filmu, dramat w reżyserii Mike’a Millsa, produkcja USA, 2021 (plac Galerii)

film wyświetlany z ukraińskimi napisami
Współorganizator: Stowarzyszenie Opolskie Lamy

Opis filmu: Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Szczegóły na www.kinomeduza.pl | www.galeriaopole.pl

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ opole

Zapraszamy!