Warsztaty dla dzieci

26 • MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

26

Opole, Mały Rynek 7

Główny gmach wystawienniczy Muzeum Śląska Opolskiego

Zapraszamy serdecznie dzieci od 6 roku życia na wyjątkowe warsztaty twórcze, organizowane
w ramach tegorocznej Nocy Kultury. Tematem przewodnim zajęć będą „Malarskie wizje Eugeniusza Marca”, które pozwolą młodym uczestnikom głębiej zanurzyć się w świat malarstwa tego niezwykłego artysty i jego interpretacji życia wiejskiego.

Część teoretyczna spotkania:

Inspiracja do części twórczej uczestnicy poszukają na wystawie „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca”, gdzie uczestnicy poznają historię, zwyczaje i obyczaje ludności wiejskiej na Śląsku Opolskim. W trakcie zwiedzania dzieci będą miały okazję analizować techniki artystyczne użyte przez Marca w jego obrazach i rzeźbach, co pozwoli im lepiej zrozumieć specyfikę twórczości artysty oraz kontekst kulturowy jego dzieł.

Część warsztatowa

Po inspirującym zwiedzaniu wystawy, dzieci wezmą udział w części warsztatowej, gdzie stworzą własne prace przestrzenne, wykorzystując techniki mieszane. Będzie to nie tylko doskonała okazja do rozwijania umiejętności artystycznych, ale także do stworzenia niepowtarzalnej ozdoby, która
z pewnością stanie się wyjątkową dekoracją niejednego parapetu.

Szczegóły organizacyjne

Wiek uczestników: Dzieci od 6 lat

Zapisy: 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt – nd w godzinach pracy głównego gmachu)

Koszt: wstęp wolny

Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania malarskich wizji Eugeniusza Marca! Warsztaty będą nie tylko edukacyjne, ale przede wszystkim pełne kreatywnej radości i artystycznych wyzwań.

muzeum slaska opolskiego

Zapraszamy!