Gwiazdy Nocy Kultury 2023

Jak na Stolicę Polskiej Piosenki przystało, o godz. 19.00 zapraszamy na odsłonięcie kolejnej gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Tym razem bohaterem wieczoru na opolskim rynku będzie Jacek Fedorowicz, autor tekstów piosenek, satyryk, a także jeden z pierwszych prowadzących opolskie festiwale.

Godzinę później, w Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, podczas którego powrócimy wspomnieniami do początków KFPP.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaplanowała spotkanie autorskie z Katarzyną Groniec, poświęcone jej debiutanckiej powieści „Kundle”

Wielbiciele różnych muzycznych stylów również znajdą w programie coś dla siebie. Na rynku, tuż obok Bonk Art Gallery miłośników jazzu kołysać będą dźwięki kwartetu OPO Band w składzie: Krzysztof Puma Piasecki, Aleksander Gonsior, Jacek Hornik i Filip Hornik z gościnnym występem Kasi Pumy Piaseckiej.

W Wyjściu Awaryjnym, Fundacja „KrakOFFska36” zaprasza na Folk Punk Night i koncerty zespołów Radykalna Wieś i Na Górze.

Na scenie plenerowej w Restauracji Radiowa odbędzie się Nocne Jam Session Fundacji BLUESOPOLE. W wyjątkowej scenerii, na statku Opolanin wystąpi zespół Bez Schematów.

Na Nocnym Silent Disco, czyli imprezie ze słuchawkami na uszach będzie można potańczyć  w Klubokwiarni OPO.

A wszyscy miłośnicy muzyki elektronicznej będą bawić się na Małym Rynku na After Party, gdzie wystąpią MC Jacob A – wokalista, PESOS SAX FIGHTER – saksofonista oraz DJ-e: MIQRO, Mr. Gee i Grand F.

Strona organizatora: Miasto Opola

Zapraszamy!