21.00 – 23.00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu – Taras Amfiteatru

Siesta na Tarasie – koncert Roberta Cichego/ w razie niepogody koncert przeniesiony na scenę

Bilety: 10 zł, dostępne na: www.bilety.ncpp.opole.pl oraz przed koncertem w kasie NCPP

Dostępna pula biletów: 150, wstęp: 18+

Pochodzący z Opola wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, laureat  Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę „Smack”  – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”.

26 czerwca br. nakładem Agory odbędzie się premiera drugiego albumu Roberta Cichego „Dirty sun”, którą zapowiada singiel „Piach i wiatr”. Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Na albumie znajdzie się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim.  Wydanie płyty wsparło również Miasto Opole.

Robert Cichy jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą, m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

siesta-na-tarasie-robert-cichy