18.00 – 0.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, ul. Minorytów 4, wydarzenia na miejscu i on-line

  • 18:00 – 00:00, Galeria ZAMOSTEK,

BUNT II 

Wystawa studentów oraz pedagogów związanych z I Pracownią Grafiki – Wypukłodruk, Katedra Grafiki, Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W Galerii jednocześnie może przebywać maksymalnie 5 osób.

Wystawę w wersji on-line można oglądać na profilu MBP na Facebooku

  • 20.00 – 23.00, Profil Wypożyczalni dla Dzieci na Facebooku – Pokój Bajek

Księżniczki, rycerze i smoki – przeżyj przygodę nie z tej epoki.

MBP zaprasza w podróż do odległej epoki, ale tym razem potrzebny będzie do niej również komputer, tablet lub smartfon. Zabawa odbędzie się na profilu facebookowym Wypożyczalni dla Dzieci. Od 22 czerwca na facebooku dostępny będzie kwestionariusz, który krok po kroku poprowadzi uczestników przez przygodę. Należy wydrukować go w całości lub odebrać wydrukowany w Pokoju Bajek. W Noc Kultury na facebooku pojawiać się będą zadania w postaci kodów, filmików i zagadek.

  • 18.00 – 00.00, Hol MPB ul. Minorytów 4

Warsztaty florystyczne –  tworzenie kompozycji kwiatowych. Zapisy na stronie www.mbp.opole.pl

Zajęcia dla grup pięcioosobowych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej). 
Warsztaty będą się odbywać co pół godziny.

  • 19.00, Profil MBP na Facebooku

W podwójnym wahadłowcu X
Tomasz Różycki i Jacek Podsiadło rozmawiają o swoich nowych książkach
Opolscy poeci – Jacek Podsiadło i Tomasz Różycki – spotkają się by porozmawiać o poezji i swoich nowych książkach. Tomasz Różycki opowie o nowo wydanym tomie wierszy Kapitan X (2020, a5) stanowiącym próbę imaginacyjnej podróży w przestrzeń kosmiczną. Z kolei Jacek Podsiadło uchyli rąbka tajemnicy i opowie o książce Podwójne wahadło (2020,  WBPiCAK), która jest w przygotowaniu.

  • 20.30 – 23.00, Kanał YouTube MBP Opole

MORDERSTWO W BIBLIOTECE 2020

Rok 2099. Granica między światem realnym a cyfrowym prawie nie istnieje. Ludzie coraz więcej czasu spędzają zanurzeni w odmętach wirtualnej rzeczywistości. Przeżywają swe życie w towarzystwie cyfrowych bytów. Aby okiełzać lawinowy przyrost danych człowiek stworzył specjalne programy SI, zwane Turingami. Tylko one są w stanie zapanować nad zero-jedynkowym chaosem. Swoista symbioza pomiędzy ludźmi, a Turingami jest bardzo krucha… Wejdź w nieznane i weź udział w kolejnej edycji Morderstwa w bibliotece!

Czas trwania: ok. 2 h
Wcześniejsze zapisy: na stronie www.mbp.opole.pl
Ograniczenie wiekowe: 15+

Ilość osób: nieograniczona
Możliwość grupowego rozwiązywania zagadki: tak
Nagrody: tak