17.00 – Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki, ul. Kośnego 2a, on-line

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na dwa wydarzenia on-line, zainspirowane piękną i wartościową literaturą dla najmłodszych:

O godz. 17:00  warsztaty on-line, w doskonale znanej Widzom formule, Czytanie-Działanie. Inspiracją do warsztatowych działań będzie książka „Tańcz, Córko Księżyca!”, tekst Kouam Tawa, ilustracje Fred Sochard, którą przeczyta aktorka Karolina Gorzkowska. To piękna poetycka opowieść kameruńskiego poety, dramaturga i autora książek dla dzieci zilustrowana przez francuskiego artystę, o życiu i ludzkim losie, o młodości i starości, o tym, co przemija i co pozostaje, o pasji i o tańcu oczywiście. A wszystko w scenerii afrykańskiej wioski tętniącej kolorami, muzyką i opowieściami takimi jak ta. Tuż po wysłuchaniu tej niezwykłej opowieści, Widzowie zostaną zaproszeniu do udziału w działaniach plastycznych, które poprowadzi modelator Anna Miszczyszyn oraz działaniach choreograficznych, które poprowadzi aktor Jakub Kowalczyk.

Wydarzenie w znanej przez uczestników formule: czytanie + warsztaty choreograficzne + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na niepublicznym linku na kanale You Tube.

Link do filmiku wraz z instrukcją dostępu zostanie przesłany mailowo po zakończonej rekrutacji. Link aktywny będzie w piątek od godz. 17:00 do 20:00.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe pod adresem: bow@teatrlalki.opole.pl

Ilość miejsc jest ograniczona (max 30 rodzin), decyduje kolejność zgłoszeń.

Czas trwania warsztatów: około 30 minut

O godz. 20.00 na dobranoc – dla najmłodszych – Opolski Teatr Laki i Aktora zaprasza na słuchowisko on-line w wykonaniu Elżbiety Żłobickiej, zrealizowane w ramach filmowego cyklu  BABCIA ELA DZIECIOM. Aktorka przeczyta piękną baśń Hanny Januszewskiej na motywach Charles’a Perraulta „Śpiąca Królewna”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Baśń przeniesie słuchaczy do magicznych miejsc prezentowanych na fotografiach, w których rozgrywać się będzie piękna historia o losach zaczarowanej dziewczynki z królewskiego rodu.

Słuchowisko dostępne będzie na stronach: www.teatrlalki.opole.pl, www.facebook.com/OTLiA, www.youtube.com/OTLiA1937, bez dalszych ograniczeń czasowych.