8. MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA – GRY, POKAZY, WARSZTATY

18.00-00.00_MG_7012
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Minorytów 4

18.00–23.00  Fotografia w czasie – inscenizacje fotograficzne inspirowane 800-letnią historią naszego miasta. Zapraszamy do zabawy w pozowanie z rekwizytami nawiązującymi do przeszłości. Urozmaiceniem sesji zdjęciowej będzie oświetlenie o zmiennej barwie, które tworzy odmienny i niepowtarzany klimat.

Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek

18.00–23.00  Fantastyczna kraina Tolkiena
Hobbity, Krasnoludy, Elfy i Smoki – z kompanią Thorina wędrujemy po krainach Śródziemia – dołącz do drużyny i zdobądź pierścień rozwiązując zadania, zagadki i łamigłówki. Wraz z ludami Śród- ziemia pokonaj złego Smauga, odkryj sekret Bilbo Bagginsa, przechytrz Goluma, walcz u boku Gandalfa. To tylko część wyzwań i atrakcji, które czekają na dzieci i ich opiekunów.

Fotogaleria MBP 

18.00–0.00  Wystawa fotografii dzieci i młodzieży z pracowni fotograficznej Blenda z MDK w Opolu
Artystyczny, autorski zapis otaczającej nas przyrody, podróży rodzinnych, sesji portretowych z przyjaciółmi, wykonanych według własnego klucza. Zapraszamy do świata wyobraźni dzieci

i młodzieży wyrażonego poprzez ich pasję – fotografię.

Hol MBP

19.00–0.00  Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna
Monika Bębenek zaprasza na warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Będzie zabawnie, kreatywnie i twórczo. Warto przekonać się jak wspaniale jest tworzyć z tak kruchej i pięknej materii jak rośliny.

Galeria MBP ZAMOSTEK

WZÓR/MUSTER – design na styku kultur – twórcze poszukiwania w zakresie projektowania związanego ze sztuką ornamentu, autorstwa studentów University Of Applied Sciences Technology, Business And Design z Wismar i Wyższej Szkoły Humanistycznej – Wydziału Humanistyczno-Artystyczny, Architektura Wnętrz z Wrocławia.

19.30  wernisaż wystawy – prezentowane prace-obiekty będą efektem prób zmierzenia się z zagadnieniem ornamentu. Jak dziś z nim postepować – tradycyjnie czy nowocześnie?

20.00  performAnce – uczestnicy NK będą mogli wziąć udział w działaniu performatywnym, podczas którego będą powstawać wzory na formach przestrzennych i nie tylko…

Sala Konferencyjna MBP 

20.30–23.30  MONASTERIUM MORTIS czyli Morderstwo w Bibliotece vol. 7 – gra detektywistyczna. Czy kurz unoszący się znad ksiąg wzbudza w Tobie ekscytację? Masz żyłkę badacza, detektywa? Lubisz podążać tropem dawnych wskazówek? Poznaj burzliwe dzieje zakonu koedukatów i dowiedz się, co skrywają mroczne, klasztorne korytarze oraz zakonna biblioteka bogata w manuskrypty z najdalszych zakątków świata. Odwiedź MBP podczas Nocy Kultury i wciel się w detektywa!

Plac przed MBP 

23.50  Ukraińska dusza nie ustoi w miejscu – koncert muzyki ukraińskiej w wykonaniu studentów-wolontariuszy Centrum Partnerstwa Wschodniego Uniwersytetu Opolskiego.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu mbp.opole.pl >>>
Kwitnące Horyzonty-Edukacja Florystyczna kwitnacehoryzonty.pl >>>

mbp-logotypy