6. FILHARMONIA OPOLSKA – KONCERT

20.00–22.00

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
ul. Krakowska 24klub muzyczny

Koncert „Wieczór z musicalem…Feel the Magic“
Wyjątkowe spotkanie,  poświęcone utworom z wytwórni Walta Disneya. To wspaniała, bajkowa podróż nie tylko dla widowni, ale również dla solistów (Sylwii Banasik i Macieja Pawlaka – wokal, Adama Sychowskiego – fortepian), których muzyczne pasje rozwijały się wraz z kolejnymi filmami animowanymi, sygnowanymi nazwiskiem ojca Myszki Miki.

ORGANIZATOR:filharmonia.opole.pl >>>
Zrzut ekranu 2015-05-25 o 16.47.35

 

 

W programie koncertu usłyszymy utwory z najpopularniejszych disneyowskich filmów: Pocahontas, Król Lew, Mulan, Herkules czy Dzwonnik z Notre Dame, tych mniej znanych – Anastazja, Rogate Ranczo, Mustang z Dzikiej Doliny oraz najnowszych hitów wytwórni (Zaplątani, Frozen). Oprócz piosenek filmowych usłyszymy także songi z  najlepszych  musicali  scenicznych, stworzonych  na  kanwie  animowanych  przebojów: Tarzan, Alladyn, Król Lew.

Sylwia Banasik

 

Sylwia Banasik  – studiuje wokalistykę na kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu. Laureatka programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola” (2004) oraz wielu konkursów wokalnych dla dzieci. W latach 2006-2011 występowała na deskach teatru Rampa, w musicalach Teatru Muzycznego Tintilo (pierwszo- i drugoplanowe role w spektaklach „Przygody Sary” (2006), „Obcy” (2008), „Świat Bastiana” (2009), „Zaczarowani” (2011). W 2011 roku zagrała w musicalu „C.A.S.T.I.N.G.” w reżyserii Maciejki Mazan. W 2012 roku zajęła I miejsce w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie oraz wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie. LaureatkaImiejscawkonkursiemusicalowymArtBem2012. Zagrała Wednesday Addams w musicalu„Rodzina Addamsów” w Gliwickim Teatrze Muzycznym i kochankę Peróna w „Evicie” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Solistka internetowego Studia Accantus – jej wykonania utworów musicalowych i filmowych osiągają ponadmilionowe progi wyświetleń.

 

 

Maciek Pawlak

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008r. tytułową rolą w musicalu „Pinokio” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w „Dźwiękach Muzyki”, Lucas Beineke w „Rodzinie Addamsów”, Lizander w spektaklu tanecznym „I Have a Dream” oraz w spektaklach „Hair”, „High School Musical”, „Tarzan”, „Footloose”, „The Beatles and Queen” i„Kot w butach”. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. „Wampiry i Upiory”, „Karnawał latynoamerykański”, „Kiedy się miłość taka zdarzy”, „Oscarowe przeboje muzyki filmowej”). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen (rola Kacpra oraz Prezentera TV) oraz w rock- operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra. Gościnnie wystąpił z Teatrem A w dwóch megawidowiskach: „Exodus” (rola Szemy) oraz „Jonasz” (jako Król Niniwy). Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym.