25. Teatr im. Jana Kochanowskiego – spektlakl, koncert, zwiedzanie

TJK Kłamstwo Michał_Ramus TJK_Klamstwo_rez.__Michal_Grzybowski_fot._Michal_Ramus-518.00–19.00

 
Teatr im. Jana Kochanowskiego 
Plac Teatralny 12

20.30  Kłamstwo – spektakl w reżyserii Michała Grzybowskiego. Błyskotliwa, niejednoznaczna, utrzymana w komediowej konwencji sztuka Floriana Zellera. Emocje, skomplikowane relacje, zdrada… i kłamstwo. Czy można kogoś kochać i okłamywać? Czy kłamstwo może być dowodem miłości? Czy kłamstwo w dobrej wierze jest naprawdę w dobrej wierze?

Mała Scena, bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 15 zł

Organizator: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

22.000.00  Noc Elektro – Koncert na foyer w ramach którego wystąpi dwóch znakomitych artystów polskiej sceny elektro BAASCH i URBANSKI.
Muzyka BAASCHA oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest do artystów, takich jak: Trust, The Knife, Depeche Mode. Jego debiutancki album pt. „Corridors” zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez media jako jeden z najlepszych polskich albumów roku. Drugi album artysty „Grizzly Bear With A Million Eyes” do sklepów trafił 21 kwietnia 2017 r.
BAASCH gościł na scenach najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, m.in.: Opener, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Odwiedził także: Niemcy, Francję, Islandię, Chiny, Czechy, Węgry, Rumunię i Litwę. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z: Rysami, BOKKĄ, Noviką i Rubber Dots. Jego utwory doczekały się remixów czołowych producentów polskiej ambitnej 3
sceny elektronicznej (m.in. Agim, Zamilska, Mooryc, Jaaa!, Rysy). Jest także autorem świetnie przyjętej ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomka Wasilewskiego „Płynące Wieżowce”.

https://www.youtube.com/watch?v=NH4P3uwdqJk https://www.youtube.com/watch?v=wgPyHY37iTg
URBANSKI Wojtek Urbański – producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY. Debiutował w 2007 roku w prestiżowej wytwórni Compost Records. Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli, filmów i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in.z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach ‚Księgi Jakubowe’ w Teatrze Powszechnym oraz ‚Mapa i Terytorium’ w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design. W 2016 nominowany wraz z zespołem RYSY do Fryderyka 2016 za debiutancki album ‚Traveler’. Występował na największych festiwalach w kraju (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Off), oraz koncertował za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech i Wlk Brytanii. Obecnie koncentruje się na solowym projekcie Urbanski, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Jego solowy album ukaże się nakładem U Know Me Records w czerwcu tego roku. Urbański stale współpracuje również z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs oraz Jagodą Kudlińską.

https://www.youtube.com/watch?v=w878jJUqoFM https://www.youtube.com/watch?v=dgMQJC2Y9I0

Organizator: Fundacja „Pracownia Społeczna“

https://www.facebook.com/klubpiekarnia/

23.15 i 0.30  Nocne zwiedzanie Teatru – zwiedzanie czterech scen, a także kulis, pracowni, garderób i innych fascynujących zakątków w budynku teatru.

zapisy: bow@teatropole.pl

Organizator: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu