INSTYTUT EDUKACJI PRZEZ SZTUKĘ

Instytut Edukacji przez Sztukę (IEPS) jest firmą działającą w sektorze kultury od 5 lat, prowadzącą innowacyjne, holistyczne kursy językowe: Angielski przez Sztukę™ dla dzieci od lat 3, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty twórcze z cyklu Sztuka po Angielsku™.

Angielski przez Sztukę dla Dzieci™  to alternatywna propozycja nauki języka angielskiego dla dzieci od lat 3-12 lat oparta na twórczej zabawie. Kreatywne ćwiczenia językowe w połączeniu z działaniami plastycznymi (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba) i teatralnymi, rozbudzają zarówno zainteresowania językowe jak i zainteresowania sztuką. Dzieci młodsze prezentują swoje umiejętności rodzicom w przedstawieniach teatralnych wystawianych co                 5 tygodni, do których wykonują samodzielnie scenografię i kostiumy. Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim przez 90 minut raz                    w tygodniu.

Angielski przez Sztukę dla Młodzieży i Dorosłych ™ to kurs języka angielskiego przeznaczony dla osób początkujących lub mających podstawy języka angielskiego, odczuwających brak motywacji i rezultatów uczeniem się metodami konwencjonalnymi.

Badania naukowe dowodzą, że jednoczesne rozwijanie zdolności językowych i kreatywnych, czyli uaktywnienie obu półkul mózgowych naprzemienne, sprzyja szybszemu przyswajaniu języka obcego, koncentracji, osiągnięciu znacznie lepszych wyników w nauce, co więcej wpływa pozytywnie na uczucia      i emocje. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu 120 min.

Podczas zajęć Angielskiego przez Sztukę™, dzieci wypracowują swój własny język plastyczny, który doceniany jest przez jury konkursów m.in. Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Zwierzaki” gdzie w edycjach 2009 – 2013 mamy 17 laureatów, czy Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu, gdzie w edycjach 2008-2013 mamy 29 laureatów.

Programy nauczania A/S dostosowane są do Podstaw Programowych MEN dla przedszkoli i szkół publicznych w zakresie języka angielskiego i sztuki. Pisemne raporty i certyfikaty są zgodne z systemem oceniania Rady Europy.

IEPS zrealizował ponad 60 autorskich warsztatów twórczych m.in. dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach, Muzeum Śląska Opolskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

IEPS jest afiliowany przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Edukacji przez Sztukę INSEA.  Założycielką IEPS jest, malarka, anglistka i pedagog Lucilla Kossowska, doktorantka i wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Dodatkowe informacje i zapisy na stronie www.ieps.com.pl lub pod telefonem 507 738 765.